Зустріч поколінь у «Верховині»: про що дізнались ВПО у стрийському музеї?

У будинку відомого стрийського адвоката і громадсько – політичного діяча Євгена Олесницького облаштований музей культурної спадщини регіону, де на вході зустрічають давні гармати 19-го століття Стрийського полку. 

Саме зараз ці гармати допомагають відчувати дух боротьби та нескореної української нації. Тому 9 вересня із традиціями та здобутками регіону благодійний фонд «Рідня» знайомив переселенців.

Ми – українці – брати та сестри, з впевненістю будуємо нашу громаду разом. Дуже приємно, що долучаються нові жителі регіону. Давня карпатська історія вражає, адже у різні роки правління, території належали різним країнам. Частина сьогоднішньої культури із Австрії, частина із Польші, є румунські надбання, а також польські. Та все це « зіткано» на українській золотій землі, яку зараз оберігають наші стрияни на Сході України. А ми, в свою чергу, піклуємось про переселенців тут у нашій стрийській «Рідні».  У музеї «Верховина» гості розглядали давні знаряддя праці, лицарські обладунки, глиняні глечики, опудала птахів та звірів. Та звісно, центральне місце у музеї відведено експозиції про Героїв АТО, Героїв Майдану, російсько-українській війні та волонтерським рухам.

Це була класична «зустріч поколінь» наших сьогоднішніх сміливих українців із незламними предками, які через самоорганізацію творили  історію Бойківського краю.

Після екскурсії гостей частували у ресторані «Бредвей»

Дякуємо Угорській екуменічній службі допомоги «Actallianse» в Україні за партнерство у  реалізації програми «Інтеграція ВПО в соціально-культурне середовище міста Стрий»