Маю підтвердження, що йти треба туди, де страшно… Активна діяльність зі старшими школярами має багато викликів. І те, що Нова Школа до них ще не дійшла, що діяльнісні компетенції школярів бажають кращого, тощо. Але те, що здійснила Бориславська молодь викликає захоплення, тому із ще такими ж небайдужими молодими людьми представниця Борислава та Благодійний фонд “Фонд громад “РІДНЯ” за підтримки Філантропи відправляється на озеро Комо пізнати досвід італійської молоді.
![](https://www.ridnya.org.ua/wp-content/uploads/2023/11/396251528_7076309035735684_2755292889642545237_n-768x1024.jpg)
Спільне навчання молоді з різних країн єднає англійська. Так знаходиться спільне бачення та продуктивний обмін досвідом. Як не дивно, але й італійці були готові назвати те, чого б вони хотіли б навчитися в української молоді і навпаки. Перший день, триває знайомство у будівлі 18 століття, яка не виділяється від інших поруч, які не є молодшими, а деякі і старші. Тут не було росіян, щоб все руйнувати…
![](https://www.ridnya.org.ua/wp-content/uploads/2023/11/398558368_7080572321976022_5254924240225753027_n-1024x768.jpg)
![](https://www.ridnya.org.ua/wp-content/uploads/2023/11/396342208_7080573078642613_504396276961399878_n-1024x768.jpg)
Фонд поширює свої впливи, а тому спілкування всіма мовами світу стає потрібним:
Прощаємося з містом Комо, де проживали останнім часом. Тут не чутно вибухів і сигналів тривог. Місцеві люди сперечаються, кого підтримувати у війні в Україні. Італійську молодь цікавить як молодь в Україні почуває себе під час бойових дій. У ботанічному саду, в якому ми перебували на віллі, видно ознаки раю, створеного людьми… Та більшість місцевих молодих італійців мріють виїхати звідси до великих міст, в інші країни… Вони були здивовані твердому переконанню української молоді України повернутися і залишатися в Україні і в ній жити, роблячи її для себе раєм. Справді світ великий і незбагненний…
Молодь з України достойно представила свою державу, твердо продемонструвавши актуальні знання з проєктного менеджменту та справжній патріотизм.
Святослав Сурма, координатор МБІ