Ініціатива "Сади Перемоги" і програма "Добрий господар - будуємо мережу агровиробників для самозабезпечення і для економічного розвитку України

Ініціатива "Сади Перемоги" і програма "Добрий господар - будуємо мережу агровиробників для самозабезпечення і для економічного розвитку України

ІНІЦІАТИВА “САДИ ПЕРЕМОГИ” І ПРОГРАМА “ДОБРИЙ ГОСПОДАР” – БУДУЄМО МЕРЕЖУ АГРОВИРОБНИКІВ ДЛЯ САМОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ І ДЛЯ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ.

Для розвитку на селі фермерства і мало товарного сільськогосподарського виробництва є потреба у навчанні осіб, зайнятих в аграрному секторі, для освоєння ними сучасних агротехнологій та інноваційних видів сільськогосподарського виробництва. Необхідно демонструвати власникам особистих селянських господарств  вигоду від роботи на земельній ділянці, шукати шляхи отримання максимального доходу з земельної ділянки. 

З 2019 року Фонд громад “Рідня” у партнерстві із Християнською Службою Порятунку, з благословення правлячого єпарха Владики Тараса (Сеньківа) та у співпраці із Стрийською єпархією УГКЦ реалізують програму “Добрий господар”. Програма покликана поширювати ідеї самоосвіти, впроваджувати у життя громад конкретні економічні механізми і технології, спрямовані на підвищення якості життя на християнських засадах самоорганізації, взаємодопомоги та колективної ініціативи. 

Одним з результатів діяльності в програмі “Добрий господар” має стати впровадження громадами технологій отримання економічної вигоди від роботи на земельній ділянці, розвиток сімейних фермерських господарств та їх кооперація, розвиток підприємництва серед власників особистих селянських господарств. 

Для одержання результату Фонд громад “Рідня” використовує власні інструменти: семінари-практикуми “Мікроагробізнес: з чого розпочати?”, діяльність Товариства практиків економічної самоорганізації Стрийщини, щорічний фестиваль СтрийОрганік Фест, досвід кооперативу “Стрийський Ясь”, навчальну програму “Школа життєвої зарадності “Добрий господар”, мережу агровиробників “Посади Яську”.

“Мікро агробізнес: з чого розпочати” – на семінарах-практикумах розглядаються питання, як бути ефективним у “традиційно” неефективному аграрному секторі; чи може бути конкурентним мікро агробізнес, за яких умов; як організувати вирощування та переробку овочів і фруктів; чи поєднувані органічність та ефективність; які технології органічного землеробства можна використовувати на присадибній ділянці. 

Товариство практиків економічної самоорганізації Стрийщини –  це зустрічі з фахівцями аграрного сектору.

Фестиваль “СтрийОрганікФест” використовується як просвітній майданчик де двічі у рік агровиробники можуть обмінятися виробничим досвідом, представити продукцію власного агровиробництва.

Навчальна програма “Школа життєвої зарадності “Добрий господар” має мету  поширити знання щодо умов забезпечення родючості грунту; створення та використання “теплих” грядок Розума; ведення садівництва; створення сімейних мікроферм; започаткування мікроагробізнесу з городництва та садівництва; використання інструментів електронної комерції в агробізнесі; використання відновлювальних джерел енергії; залучення грантових коштів.

За час діяльності в програмі “Добрий господар” проведено 17 навчань з створення грядок Розума, опрацьовано економічні аспекти від впровадження різних технологій  вирощування виткої квасолі; створено інноваційну мікро ферму для утримання курей несучок.

Маємо мету залучити 5000 учасників до мережі мікро агровиробників. Внутрішньо переміщені особи, також можуть долучитися до програми і отримати навички та знання агротехнологій. Чекаємо на охочих брати участь у  нашій програмі. Зголосіться за цією формою і ми з Вами зв’яжемося. Територія діяльності не обмежується. Вік учасників не обмежується! Особливо цікаво буде включатися дітям!

Підтвердженням того, що наша робота важлива, є запровадження Міністерством аграрної політики та Міністерством розвитку громад всеукраїнської ініціативи “Сади Перемоги”. У рамках ініціативи українцям запропоновано консультації з ефективного городництва, консультування по вирощуванню, зберіганню та переробці вирощеної продукції.

Без сумніву, спільні зусилля державних структур та громадянського сектору дадуть добрий результат для покращення ефективності використання земельних ділянок та уникнення продовольчої кризи.

І наостанок, давно відомо, що праця на землі є найкращою терапією для людей, особливо у складний час, який переживаємо  зараз. Разом ми подолаємо всі труднощі і розбудуємо  квітучу Україну!

До праці, дорогі наші українці!

Координатор програми “Добрий господар” Олег Шмілик  

05 квітня 2022

https://ridnya.org.ua/
https://www.facebook.com/bfridnya