Акція "Життя перемагає!"

11 квітня 2022 року, у Стрийській єпархії в рамках Аації «Життя перемагає!» провели перший майстер-клас із написання писанок для вимушено переселених осіб. Зустріч відбулася у приміщенні єпархіального управління, у якій взяли участь перша група із чотирьох родин, які прибули до нас із Дніпра, Києва та Харкова.

Майстер-клас провела майстриня Анна Романчук, яка перейняла навички цього мистецтва від своєї бабусі Ганни та вдосконалила їх з огляду на новітні технології. Зустріч складалася із двох частин. Перша стосувалася теоретичного ознайомлення з історією виникнення писанки в українській культурі, варіантами писанок різних регіонів України, символічним змістом писанки та її відношенням до Великодній свят.

Під час другої частини, учасники власноруч спробували пройти усі етапи написання справжньої писанки: створення візерунку, нанесення воску, фарбування та кінцеве оформлення. Метою акції є, найперше, допомогти внутрішньо переселеним особам розпочати духовне приготування до Великодніх свят, ознайомити із важливими українськими традиціями нашого регіону, а відтак, шляхом творчої праці, посприяти їхній терапії від стресів війни та підтримати в теперішніх умовах їхнього життя.

Захід відбувся із ініціативи Єпархіального інституту душпастирства подружжя та сім’ї та за підтримки Фонду громад «Рідня». Пригадуємо, що до участі у акції «Життя перемагає!» із написання писанок запрошуються усі парафії Стрийської єпархії! Для цього Єпархіальний інститут надасть увесь потрібний інвентар (писачки, фарби, віск, олівці, свічки, серветки, рукавички…), а також допоможе із майстрами писанкарства. Більше дізнатися про акцію можне перейшовши за посиланням.
За матеріалами сайту Стрийської єпархії УГКЦ