"Добрий господар" завітав у місто Долину

Програма “Добрий господар” на Івано-Франківщині 

З 2019 року  Фонд громад “Рідня” та Християнська Служба Порятунку реалізують програму “Добрий господар” покликану творити ефективні структури економічної та соціальної самоорганізації, мультиплікуючи наявний досвід в Україні та створюючи нові форми співдії у громадах. З напрацюваннями, які з’явилися за час існування Програми поділилися члени кооперативу “Стрийський Ясь” з власниками особистих селянських господарств Івано-Франківщини.

В зимові місяці робота сільськогосподарських кооперативів в рослинництві націлена на розвиток кооперативу. Заходи, що організовують керівники кооперативу спрямовані на розширення та популяризацію кооперативної ідеї. Формат заходів дає можливість практично продемонструвати кооперативні принципи, а особливо це ефективно в нових громадах.

На запрошення Агенції регіонального економічного розвитку Бойківщини у січні 2022 відбулася зустріч членів кооперативу «Стрийський Ясь» з власниками особистих селянських господарств Долинської ОТГ. Голова кооперативу Михайло Вишньовський розказав про переваги, які отримують дрібні виробники від об’єднання. Пан Михайло є досвідченим тренером з кооперації Львівської аграрної дорадчої служби. Він поділився практичним досвідом роботи сільськогосподарських кооперативів.

Менеджер кооперативу Олег Шмілик зупинився на тонкощах технології вирощування квасолі яськи. Учасники зустрічі побачили в його презентації економічні аспекти від впровадження технології у вирощуванні та переваги спільної реалізації продукту.

Член кооперативу Василь Солонинко поділився досвідом роботи особистого господарства та розширення напрямків діяльності завдяки долученню до кооперативу.

Спілкування було продовжено оглядом експозиції місцевого музею Бойківщини.

Співпраця з сусідами вже має  певну історію й віримо, що деякі особисті селянські господарства долучаться  до кооперативу “Стрийський Ясь.

Михайло Вишньовський.