Понад 350 вимушено переселених осіб взяли участь у передвеликодній акції із писанкарства «Життя перемагає!»

Впродовж 11-24 квітня 2022 року, з ініціативи Єпархіального інституту душпастирства подружжя та сім’ї свв. Йоакима та Анни та за підтримки Фонду громад “Рідня” на території Стрийської єпархії УГКЦ відбулися майстер-класи із писанкарства під гаслом «Життя перемагає!».

Учасниками акції стали понад 350 вимушено переселених осіб, головно матері та діти, які через активні бойові дії прибули на територію Стрийщини із таких міст як Харків, Маріуполь та ін.

Майстер класи включали як теоретичну, так і практичну частини. Серед теорії учасникам розповідали про історію виникнення писанок, особливості цього мистецтва у різних регіонах України та символічне значення великоднього яйця. Під час другої частини, гості власноруч пробували створити такий шедевр відповідно до давніх технік, користуючись спеціальними інструментами – писачком, воском та фарбами.

Метою акції було допомогти внутрішньо переселеним особам, найперше, духовно приготування до Великодніх свят, повправлятися у мистецтві написання писанок, а також, шляхом творчої праці, посприяти їхній терапії від стресів війни та підтримати в теперішніх умовах їхнього життя.

Акція відбулася у таких містах як Стрий, Моршин, Городок, Перемишляни, Великий Любінь, Гніздичів та Дашава.

Джерело: www.eidps.org.ua