День автентичного традиційного костюма

4 вересня у Стрию відбувся День традиційного автентичного костюму в рамках реалізації програми «Інтеграція ВПО в соціально-культурне середовище м. Стрия».

           Відкриваючи свято,  координатор проектів БФ «Рідня» Святослава Сурма зауважив: «Сьогодні ми захищаємо не тільки свою державу, але й культурні надбання». Тож сотні людей, одягнені в традиційне національне вбрання – автентичні сорочки, спідниці, віночки, плахти, запаски прийшли на захід, щоб продемонструвати спадок давньої української культури. До участі у заході були також запрошені вимушено переселені українці, чудові та позитивні люди, красуні – мамусі та їх чарівні дітки.

        Гості заходу занурилися у історію народного строю Гуцульщини і Бойківщини й продемонстрували розмаїття та багатство українського костюму.

Упродовж дня для відвідувачів заходу проводились різноманітні цікаві майстер-класи народного промислу. Діяла  виставка костюмів та експонатів: вишиті сорочки, взуття, намітки, плахти, очіпки, камізельки – гості свята могли дізнатися історію кожного елементу одягу та навіть сфотографуватися в українському автентичному стилі.

         Цьогорічне свято проводилось на обійсті ресторації Breadway Stryi, яка вже стає місцем багатьох культурних заходів нашого міста. Що ж цікавого відбувалось? Феєричний початок заклав Олег Ковердан  прем’єрою  пісні «СтрийКо» – кавер – версією єврохіта «Стефанія» від «Калуш окестра».

          А далі була історія українського строю від найдавніших часів до сучасності, чудові майстер класи та виставки, таємниці хусткування від Віра Олеш , ляльки – мотанки від Mariia Zablotska, іграшки від Марина Тутова, українські танці від стрийського колективу Стрияночка, пісні від ГумельКідс Ірина Кецик, маленькі моделі від AngelModels Iryna Budziak, всі покоління українців – на одній хвилі, хвилі піднесення українства та збереження кращих надбань нації!

          Ну й, звичайно, яке свято без традиційного українського борщу! Його приготували і благодійно пригощали всіх присутніх Омелян Заревич і Ігор Мазур – представники ГО «Євроатлантичний вектор».

          Як каже Юрій Комарницький, голова Агенції регіонального розвитку «Перспектива Стрийщини», свято покликане відроджувати нашу історію та популяризувати нашу культуру та має на меті створити потужну платформу для спілкування між ВПО та місцевими мешканцями.

          Недільний захід став справжнім святом для усіх, хто на нього завітав.

Вишиванка – це українське вбрання. Вона завжди була, є і буде нашим національним символом, нашою гордістю та автентичною ознакою.

Варто зауважити, що таке дійство відбувається на теренах Стрийщини вже вп’яте. Організовує його Благодійний фонд “Фонд громад “РІДНЯ”. Цього року, захід підтримала і Угорська екуменічна служба допомоги “Actallianse».

Організатори висловили подяку партнерам свята : Стрийська міська влада, Агенція регіонального розвитку «Перспектива Стрийщини», Модельна агенція  Angel’s models , р-н «BreadWay” , ГО «Мистецька толока», ГО «Союз Українок», ГО «Університет третього віку»,  КДЦ, «Стрийські посиденьки», Студія раннього дитячого розвитку «ГумельКідс», Заслужений Народний ансамбль танцю «Стрияночка»,  Ансамбль народного танцю «Барви Стрия», магазин «Пасіка вишиванок», газета Гомін Волі, радіо «Голос Стрия», ГО «Стрийські Просвітяни», Народний Дім м. Стрий

#фондРідня #ВПО #волонтери #допомогаВПО #допомогаАрмії #творимогіднігромади