
Увага! БФ «Рідня» ще раз нагадує: вже накочується шоста хвиля конкурсу БО «Національна мережа локальної філантропії» на цільову фінансову допомогу нашим господарям в рамках проєкту «Урожайний шлях», що реалізується у співпраці з Fondation de France. Цікаво: а чим зараз займаються переможці п’ятої хвилі?
Нагадаємо: на Стрийщині організацією цього конкурсу займається БФ «Рідня». Переможцями п’ятої хвилі стали: Оксана Богданова, Володимир Правенький, Володимир Коломацький, Михайло Любенко та Павло Феденьків.
Історія Оксани Богданової сповнена драматизму. До початку «рускої весни» вона жила в Луганську. Мала стабільний бізнес з непоганими доходами. Війна вигнала її і з рідного міста і з зони комфорту
також. Довелося переїхати до Сєвєродонецька та починати все спочатку. Тут вони побудували теплицю, в якій вирощували декоративну хвою та інші породи дерев для озеленення. Водночас вирощували салати і збували в супермаркетах Сєвєродонецька та Попасної. Та тільки встигли розкрутитися не гірше, ніж у Луганську, почалося повномасштабне вторгнення і похоронило мрії, надії та плани, знищивши все, на що були потрачені роки праці, великі зусилля та нервова напруга. Довелося покинути й це місто та переїхати Стрийщину. Поселилися вони в Добрянах, і, коли шок та розпач минули, вирішили зайнятися тим, що вміють робити. Тож Оксана Богданова стала учасницею та переможницею конкурсу, вже встигла закупити матеріали для теплиці та має наміри вирощувати в ній спочатку такі ж салати, як у Сєвєрподонецьку, потім – томати.

Володимир Коломацький і Володимир Правенький теж пізнали війну не тільки на запах. Обоє з числа вимушено переселених, живуть у Гірному і хочуть мати зиск із присадибних ділянок. Пан Коломацький придбав мотоблок разом із навісним обладнанням. Уже встиг випробувати активну фрезу для розпушування землі. Дуже задоволений. Пан Правенький придбав причеп, щоб перевозити техніку та вирощений врожай. Вирощувати й торгувати можна тільки будучи високомобільним.

Павло Феденьків із Журавна спеціалізується на вирощуванні малини. Відтак за кошти проєкту він придбав стрічку для крапельного поливу та гілкоріз. Бізнес на вирощуванні малини зараз є достатньо прибутковим, а відтак і конкурентним. Чим краща технологія – тим конкурентнішою стає продукція. Крапельний полив – частина нової технології.
Тож переможці п’ятої хвилі вже витратили кошти проєкту, готують звіти та користуються закупленим технікою та обладнанням. Успіху їм!
Координатор програми “Добрий господар” Олег Шмілик