Символічно, що саме після відзначення 25-річчя Стрийської єпархії УГКЦ у БФ «Рідня» в рамках СтрийОрганікФесту відбулася конференція «Мікроагробізнес на старті. Практичний досвід проєкту «Урожайний шлях». І річ не тільки в тому, що одним із засновників нашого фонду є єпархія, а й у тому, що час вимагає подивитися на мікроагробізнес значно глибше за спосіб заробляння грошей та задоволення фізіологічних потреб. Про це говорив у своєму виступі Учасник нашого фонду, співзасновник Християнської Служби Порятунку Андрій Оленчик.
 
Пан Андрій пов’язав програму «Добрий господар» з відповіддю на головне запитання: «Бути чи не бути Україні?» Й оскільки без слова «бути» ми не уявляємо майбутнього, то питання, якою бути нашій державі, ще залишається без чіткої відповіді. Щоб відповісти на це питання, треба спочатку зрозуміти, чому відбувається війна та за яку Україну ми воюємо. «Ми хочемо жити. Наші сусіди хочуть бачити нас мертвими. Це залишає не надто багато простору для компромісу», – цими словами прем’єр-міністра Ізраїлю Голди Меїр, висловленими на початку 70-х років минулого століття, Андрій Оленчик пояснив суть нашого протистояння з агресором. Подібно до Ізраїлю часів правління Голди Меїр ми воюємо за нашу ідентичність.
А як ми себе ідентифікуємо?
 
Згадавши про соціологічні дослідження, що показують аж (!) 8 ідентичностей українців, пан Оленчик уголос роздумував над консенсусом в ідентифікації таких різних людей. Тож з його погляду українець – це людина віри, історичної пам’яті та світоглядної матриці, яка двома ногами твердо стоїть на своїй землі, плекає її та передає досвід дітям і внукам. Ізраїльтяни теж неоднорідні, та їх об’єднує священна земля подарована Богом. І для нас земля стає критерієм, що визначає нас українцями. Земля предків. Земля нащадків. Земля падінь і звершень. Наша земля!
А яке відношення до цього має мікроагробізнес? Пряме. Бо ми працюємо на нашій землі. Андрій Оленчик тільки попросив вірити та пам’ятати, що робимо щось значно більше, ніж оремо, сіємо, косимо та молотимо. Такий спосіб дії стане фундаментом нашої ідентифікації.
 
Як «цементується» цей фундамент завдяки програмі Національної мережі локальної філантропії «Урожайний шлях» розповіли інші доповідачі. Голова правління СК «Стрийський ясь» поділився досвідом роботи кооперативу. Керівник Багатофункціонального центру Наталія Охтирок доступно розповіла присутнім, як використовувати інструменти штучного інтелекту для розвитку мікроагробізнесу. Про вигоди фінансування мікроагробізнесу через кредитну спілку «Вигода» говорив її голова Правління Юрій Мокрицький. Учасниця «Урожайного шляху» Олена Кільган поділилася досвідом вирощування малини і не тільки. Про свої здобутки та проблеми розповіли також Богдан Сидорак, Омелян Заревич, Юлія Моїсеїва, Петро Маковський та Олексій Литвинюк.
А на завершення директор ГО «ЛІГА УКРАЇНЦІВ СВІТУ» Ярослав Олач здивував присутніх тим, що пробував стрийську яську у Чикаго та запропонував просувати нашу сільгосппродукцію по цілому світу
 
 
 

 
 
 
  
Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Внести пожертву

Оберіть напрямок, який хочете підтримати

Членські внески – регулярна безповоротна пожертва для підтримки  діяльності фонду.
Приймання платежу інкасації з благодійної скриньки
Збір на пластикову нитку для 3-Д друку засобів для надання термінової медичної допомоги воїнам.