Міжнародна конференція «Місцеві Групи Активностей в Україні: перспективи розвитку та налагодження партнерств», проведена БФ «Рідня» у вересні цього року, переконала: те, чим фонд займається впродовж останніх років, нині є не тільки європейським, а й світовим трендом.
Ідеї розвитку активностей мешканців у малих громадах носяться в повітрі над Україною так само, як і над Латвією, Чехією, США чи Африкою. Всюди, де людину бачать у центрі життя, пробують вибудувати уявну піраміду, в якій на вершині – «я», в основі – сім’я, громада, бізнес, влада. В ній «я» почувається впевнено тільки тоді, коли кожна із частин основи врівноважена з ним. У пост-радянських країнах, зазвичай, найслабшою ланкою основи є громадськість, оскільки будь-яка активність знизу гасилась у минулому.
БФ «Рідня» ставить собі за мету творення гідних громад на основі самоорганізації, самореалізації задля самодостатності. Але, під час конференції, ці три с-іпостасі, що творять спроможніст громади, є основами громадської активності в усьому світі. В цьому учасників конференції переконали виступи радника проєктів програми “Лідер” з Латвійської Республіки Андріса Курсітіса, представника Фонду Мотта (США) Миколи Дейчаківського, представниці Глобального фонду фондів громад (ПАР) Венді Річардсон, члена комітету Асоціації МГА Чехії Єжи Кріса, керівника МГА м.Кійов (Чеська Республіка) Анни Сачкової та інших, бо вони узгоджувалися зі сказаним головою наглядової ради БФ «Рідня» Петром Маковським, директором асоціації дорадчих служб України Романом Корінцем, керівницею проектного офісу Асоціації ОТГ України Тетяною Нехайчук, керівником Фонду громади Бібрки Богданом Гринчишиним та ініціатором конференції, координатором розвитку та інновацій БФ «Рідня» Святославом Сурмою.
Фіналом дискусій стала домовленість підписати Меморандуму про співпрацю між усіма зацікавленими учасниками конференції для здійснення практичних кроків з метою сприяти створенню Місцевих Груп Активності в Україні.